Kino Helios Opole, III LO im. Marie Curie-Skłodowskiej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu zorganizowały uroczystą premierę filmu "Maria Skłodowska Curie" w reżyserii Marie Noelle. Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła aktorka Karolina Gruszka, odtwórczyni głównej roli, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Od 3 marca 2017 r. na widzów Kina Helios czekała wystawa dotycząca życia i działalności naukowej naszej wybitnej Uczonej udostępniona przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem w Warszawie, którą można było oglądać do 9 marca 2017r.

Dodatkowo zorganizowano konkurs literacki na recenzję filmu o Marii Skłodowskiej-Curie skierowany do młodzieży opolskich szkół. Na konkurs wpłynęło łącznie 8 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. o godz. 13:30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu.

Szczegółowe informacje dotyczące nagrodzonych prac znajdują się poniżej: