Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem

we współpracy z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej

serdecznie zaprasza na Noc Muzeów 2017

W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem w dniu 20 maja 2017 r. od godz. 19:00 do 1:00 podczas Nocy Muzeów czeka nas wiele atrakcji.

O godz. 20:00 Muzeum zaprasza na spotkanie autorskie z Natachą Henry promujące jej książkę Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu nowej książki Autorki.

Ponadto od godz. 19:00 w Muzeum odbędą się projekcje filmów związanych z postacią Marii Skłodowskiej-Curie.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będą pokazy chemiczne, które za pomocą prostych doświadczeń zilustrują podstawowe reakcje chemiczne. Chętne osoby będą mogły także wykryć skażenie własnych dłoni i obuwia radionuklidami przy pomocy bramki dozymetrycznej.

Dla dzieci czekać będzie tzw. glow-box, gdzie będą mogły same doświadczyć jak wygląda praca chemika jądrowego.

Ponadto odwiedzający muzeum będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w konkursach nt. Marii Skłodowskiej-Curie. Dla zwycięzców przewidziano upominki.

Więcej szczegółów pod linkiem