W dniu 28 maja 2017 roku w Parku Bródnowskim odbył się „V Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny”. W 26 namiotach czekały na dzieci pokazy, warsztaty i zagadki. W tym roku w pikniku wzięło udział 26 organizacji pozarządowych, a wśród nich oczywiście Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem. W specjalnie przygotowanych książeczkach dzieci za każde dobrze wykonane zadanie zbierały pieczątki oraz nalepki. Po zapełnieniu całej książeczki pieczątkami zwycięzcy otrzymywali nagrody.

Całą zabawę umilały pokazy rycerskie, jarmark i inne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Kalejdoskop na pewno przybliżył dzieciom i młodzieży  postać naszej Noblistki i fakt, że urodziła się w Warszawie. Podczas pikniku uczestników odwiedził wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński, który również świetnie się bawił. Z pewnością Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny przekonał Was, że warto się uczyć, a przy okazji można się świetnie bawić!

Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny jest ukoronowaniem całorocznej współpracy organizacji pozarządowych oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji z władzami m.st. Warszawy. Jego głównym celem jest wzmocnienie pozycji stołecznych edukacyjno-wychowawczych NGO oraz zwiększenie świadomości wśród mieszkańców i władz znaczenia prowadzonych przez nas programów! Przekłada się to bezpośrednio na jakość i formy współpracy naszych organizacji z m.st. Warszawą. Swój udział w tegorocznym Kalejdoskopie zadeklarowały władze m.st. Warszawy.