Małgorzata Ewa Rosen Na uroczystość uczczenia 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w dniu 10-ego września 2017 roku w Poczdamie, tłumnie zebrali się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz przedstawiciele świata nauki i kultury. To doniosłe wydarzenie zostało zorganizowane przez Polsko-Niemieckie Towarzystwo Brandenburgii wspólnie z Ambasadą Polską w Niemczech. Pomysłodawcą i koordynatorem wyjątkowego koncertu był dr Bernard Wroński. Gwiazda wieczoru - wybitna polska pianistka koncertowa Aleksandra Mikulska - zaprezentowała utwory Fryderyka Chopina. Wśród gości honorowych uczestniczących w gali obecni byli: Ambasador Polski w Berlinie Pan Prof. Andrzej Przyłębski, Zastępca Ambasadora Polski Pan Janusz Styczek, Radca Ambasady Francuskiej Pani Catherine Briat, Minister Sprawiedliwości i Spraw Europejskich w Brandenburgii Pan Stefan Ludwig oraz Kustosz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie Pani Małgorzata Ewa Rosen.

Przybyłych na koncert gości powitał Przewodniczący Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Brandenburgii Pan Martin Kujawa. Pani Kustosz w swoim wystąpieniu podziękowała organizatorom za zaproszenie i zaszczyt uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu. Podkreśliła, iż koncert Pani Aleksandry Mikulskiej i prezentacja utworów genialnego kompozytora - Fryderyka Chopina, to piękny hołd jaki możemy złożyć genialnej kobiecie, dwukrotnej noblistce, którą była Maria Skłodowska-Curie. Kolejnym punktem programu było przybliżenie wątku biograficznego i  pracy naukowej Marii Skłodowskiej-Curie, którą przedstawił Pan Bernard Wroński.

fot. Od lewej: Martin Kujawa, Bernard Wroński, Małgorzata Ewa Rosen oraz Aleksandra Mikulska

Uwieńczeniem tego wieczoru był niepowtarzalny koncert, który wszystkich pozostawił bogatszych o wyjątkowe doznania.

Aleksandra Mikulska Aleksandry Mikulska

fot. Aleksandra Mikulska