Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy „Maria Skłodowska-Curie i kwiaty” prezentowanej w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Sienkiewicza 23. Wystawa została przygotowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i zorganizowana przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem z okazji 150. rocznicy urodzin Uczonej. Wrocławski Ogród Botaniczny to ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz oaza piękna i spokoju w centrum wielkiego miasta. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków województwa dolnośląskiego. Wystawa „Maria i kwiaty” będzie prezentowana w tym wyjątkowo pięknym ogrodzie do 1 października 2017 roku.