W dniu 26 października br. w ramach I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego  odbędą się wykłady z quizem oraz zwiedzaniem naszego Muzeum. Wydarzenie jest skierowane do uczniów warszawskich szkół (wiek 11+). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczne są zapisy:

• telefonicznie pod numerem: (+48) 22 831 80 92

Kolejne wykłady rozpoczną się odpowiednio o 10:00, 12:00 i 14:00.

Podczas wykładu z prezentacją multimedialną uczestnicy zdobędą informacje nt. badań wybitnej Uczonej Marii Skłodowskiej-Curie oraz wpływie, jaki miały na losy ludzkości. Dowiedzą się, że cała fizyka i chemia jądrowa tkwią swymi korzeniami w odkryciach małżonków Curie, których nazwisko weszło już na zawsze do historii nauki. Ponadto z badań państwa Curie dotyczących wpływu promieniowania na żywy organizm narodziła się nowa metoda leczenia w medycynie, a mianowicie radiologia, która nadal jest jednym z częściej stosowanych narzędzi diagnostycznych we współczesnej medycynie. Uczestnicy zostaną zachęceni do rozwiązania quizu z wiedzy o Marii. Czas trwania: ok. 45-60 min.

I WPTE jest realizowane dzięki wsparciu finansowaniu Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Partnerem  I WPTE jest KDS ds. Edukacji.