Zapraszamy uczniów II i III klas szkół gimnazjalnych zainteresowanych chemią do udziału w warsztatach laboratoryjnych "Chemia nie-obojętna" przygotowanych we współpracy z nauczycielami akademickimi z Katedry Chemii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego: dr Beatą Dasiewicz oraz dr inż. Katarzyną Dobrosz-Teperek.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają doświadczenia chemiczne. Na początku zajęć odbędzie się prezentacja multimedialna dotycząca podstaw analizy ilościowej. Następnie, uczniowie na podstawie informacji przedstawionych w prezentacji, wypełnią karty pracy. Druga część zajęć będzie praktyczna, gdzie uczestnicy samodzielnie wykonają oznaczenia analityczne.

Terminy warsztatów (do wyboru):

• 04 listopada 2017 r. (sobota) w godz. 16:00-19:00
  • 25 listopada 2017 r. (sobota) w godz. 16:00-19:00
  • 09 grudnia 2017 r. (sobota) w godz. 16:00-19:00

Miejsce:

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego, ul. Freta 16, Warszawa

Zapisy:

• Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: CHEMIA NIE-OBOJĘTNA+data zajęć. Terminy zapisów:
    ✔ do czwartku 02 listopada 2017 na zajęcia 04 listopada 2017
    ✔ do czwartku 23 listopada 2017 na zajęcia 26 listopada 2017
    ✔ do czwartku 07 grudnia 2017 na zajęcia 09 grudnia 2017
  • Po otrzymaniu zgłoszenia, wyślemy potwierdzenie przyjęcia na warsztaty.
  • Dojazd uczestnika na koszt własny.
  • Uczniowie otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach.
  • Uczniowie muszą posiadać podpisany przez opiekunów formularz zgłoszenia dostępny na stornie www.muzeum-msc.pl oraz w siedzibie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.

Pliki do obrania:

Projekt „Chemia nie-obojętna” dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.