W dniu 7 listopada 2017 roku w Paryżu rozpoczęły się obchody 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. O godz. 11.30 w Panteonie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.” Maria Curie, kobieta w Panteonie”, którą można będzie obejrzeć do 4 marca 2018 roku. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Curie w Paryżu a na wystawie prezentowane są oryginalne dokumenty, listy, zdjęcia oraz sprzęt laboratoryjny, który był własnością Marii Skłodowskiej-Curie.

Kolejnym punktem w programie obchodów było spotkanie w amfiteatrze w Instytucie Curie o godz. 14.00. Prezydent Instytutu prof. Thierry Philip powitał zaproszonych gości a przede wszystkim wnuków Marii: prof. Hélène Langevin-Joliot i prof. Pierra Joliot. Po licznych wystąpieniach i prezentacji filmów o Marii Skłodowskiej-Curie, zakończenie spotkania uatrakcyjnił występ Pani Elisabeth Dudy i Elisabeth Urlic. Po godzinie 16.00 zaproszeni goście udali się do ogrodu przy Muzeum Curie na ul. 1 rue Pierre et Marie Curie, gdzie kustosz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego - Małgorzata Ewa Rosen nadała ogrodowi imię Marii Curie. Na zakończenie uroczystości w ogrodzie odbył się elegancki koktajl.