W dniu 7 grudnia 2017 r. o godz. 18.30 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ulicy Jasnej 14/16 a w Warszawie odbyło się spotkanie z cyklu Literatura na Jasnej. Gościem Saloniku Literackiego była Natacha Henry - francuska dziennikarka, historyczka i eseistka, absolwentka paryskiej Sorbony, autorka książki "Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich". Pisarka specjalizuje się w biografiach słynnych kobiet, a za książkę o Marii i Broni Skłodowskich otrzymała dwie nagrody: francuską nagrodę literacką Marianne w 2016 r. oraz nagrodę Marie Curie w 2017 r. Książka ta była także nominowana do nagrody literackiej Simone-Veil w 2015 r. W dyskusji na temat biografii genialnej uczonej udział wzięła także kustosz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem Małgorzata Ewa Rosen. Spotkanie prowadził Michał Nogaś a fragmenty książki przeczytała znana aktorka Joanna Szczepkowska. Literatura na Jasnej to cykl spotkań mających przybliżyć Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową oraz sprzyjać lepszemu porozumieniu między mieszkańcami Unii Europejskiej. Partnerem wydarzenia był Instytut Francuski w Polsce.