Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem oraz zajęcia edukacyjne w ramach akcji
„ZIMA Z MARIĄ 2018”.

W dniu 19 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 10:00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum oraz wykład z prezentacją multimedialną pt. Krople wiedzy, czyli ciekawostki i fakty w właściwościach wody. Podczas zajęć omówione zostaną fizyczne i chemiczne właściwości wody. Przedstawione zostaną stany skupienia wody, spróbujemy określić gęstość wody względem innych substancji. Uczniowie uzyskają informację nt. zasobów wody na świecie i dowiedzą się czym różni się woda słona od słodkiej. Spróbujemy uświadomić dzieciom, jakie jest znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi oraz przypomnimy o konieczności jej oszczędzania. Zajmiemy się także zanieczyszczeniami wody i sposobami ich usuwania.

W dniu 24 stycznia 2018 r. (środa) o godz. 11:00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum oraz pokazy chemiczne łączące zabawę z nauką. Spróbujemy pokazać, że chemia to nie tylko nudne wzory, równania reakcji czy obliczenia chemiczne, ale fascynująca dziedzina nauki. Chcemy pokazać jak ciekawy, kolorowy (czasem nawet wybuchowy) jest świat fizyki i chemii. Prowadzone przez nas pomogą małym i dużym lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

W dniu 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 11:00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum oraz wykład z prezentacją multimedialną pt. „Poznajemy zjawisko promieniotwórczości. Podczas wykładu uczestnicy uzyskają w przystępny sposób podstawowe informacje nt. promieniotwórczości i krótkiej historii odkrycia tego zjawiska. Ponadto poznają rodzaje promieniowania i sposoby jego pomiaru przy pomocy licznika Geigera-Mullera. Dowiedzą się także jakie są skutki napromieniowania na człowieka. Na koniec podane zostaną przykłady różnego zastosowania zjawiska promieniotwórczości w przeszłości i obecnie.

Wstęp na spotkania bezpłatny, ilość miejsc ograniczona

Prosimy o wcześniejsze zapisy:

drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule: „Zima z Marią”

telefonicznie pod numerem: (+48) 22 831 80 92

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!