Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem

we współpracy z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej

serdecznie zaprasza na Noc Muzeów 2018

W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie PTChem w dniu 19 maja 2018 roku od godz. 19:00 do 1:00 podczas Nocy Muzeów czeka nas wiele atrakcji.

Oprócz zwiedzania wystawy stałej Muzeum, dodatkową atrakcję będą pokazy prowadzone przez doktorantów i pracowników Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej. Prowadzący za pomocą liczników promieniowania zmierzą radioaktywność przedmiotów spotykanych w życiu codziennym. Chętni będą mogli także wykryć skażenie własnych dłoni i obuwia radionuklidami przy pomocy bramki dozymetrycznej. Dla dzieci czekać będzie tzw, glow-box, czyli stanowisko do pracy z izotopami promieniotwórczymi, gdzie będą mogły same doświadczyć jak wygląda praca chemika jądrowego. Zaprezentowana zostanie również instalacja pokazująca wykorzystanie radiofarmaceutyków w walce z nowotworami.

O godz. 20:00 Muzeum zaprasza na projekcje filmów związanych z postacią Marii Skłodowskiej-Curie.

Ponadto odwiedzający muzeum będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w konkursach nt. Marii Skłodowskiej-Curie. Dla zwycięzców przewidziano upominki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!