W dniu 20 lipca br. odwiedziła nas wycieczka z Północnej Afryki. Z odległej Algierii przybyła grupa nauczycieli i studentów z  Konstantyny. Wśród nich znajdowała się trójka laureatów olimpiady naukowej, organizowanej w lokalnych liceach przez  Sirius Astronomy Association. Na czele grupy stał profesor Jamal Mimouni z Uniwersytetu w Konstantynie, przewodniczący wspomnianej organizacji. Towarzystwo to co roku organizuje podobne olimpiady, w których jedną z nagród jest wyjazd naukowy. W tym roku za cel podróży została obrana Polska – kraj Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie. Nasze Muzeum było jednym z miejsc, które chcieli odwiedzić uczestnicy wyprawy. Nasi goście zapoznali się bliżej z miejscem urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej osobą, a także mieli okazję porozmawiać swobodnie z naszymi pracownikami na różne tematy nie tylko związane z Muzeum. Ta wizyta sprawiła nam wiele radości i mamy nadzieję, że naszym gościom również.