W dniach 21–30.09.2018 we współpracy z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej uczestniczyliśmy w XXII Festiwalu Nauki w Warszawie. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji były sztuczna inteligencja, zmiany klimatyczne i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło festiwalu brzmiało: „Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. Wśród blisko tysiąca spotkań organizowanych przez największe warszawskie uczelnie, instytuty badawcze i muzea w naszej ofercie festiwalowej znalazły się gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży („Muzealne zabawy z Marią”), pokazy chemiczne („Promieniowanie wokół nas”, „W laboratorium chemika”), wykłady („Maria Skłodowska-Curie – symbol nieugiętości polskiego ducha w walce o niepodległość ojczyzny”, „Światopogląd Marii Skłodowskiej-Curie w perspektywie wybranych kontekstów społeczno-kulturowych”, „Krople wiedzy czyli ciekawostki i fakty o właściwościach wody”) oraz wykład połączony z pokazem („Produkty spożywcze okiem chemika”). Odwiedziło nas 440 osób. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!